Erkape

Sprawozdanie o ilości wytwarzanych odpadów - zbliżają się obowiązkowe terminy sprawozdawcze

Przypominamy, że 15 marca każdego roku upływa termin składania rocznych sprawozdań o odpadach i gospodarowaniu odpadami, które składamy do własciwego Urzędu Marszałkowskiego. Za brak złożonego sprawozdania organy kontrolujące nakładają kary. Wysokość kary za brak złożonego sprawozdania za jeden rok wynosi ok 500 pln. Organ kontrolujący może zarządać złożenia sprawozdań do 5 lat wstecz. Jeżeli własciciel firmy, który dotąd nie skaładał sprawozdań z tytułu gospodarowania odpadami, bez wezwania urzędu dopełni obowiązku sprawozdawczego do pieciu lat wstecz, wówczas uniknie kar w przypadku kontroli.

Przygotowujemy wnioski o uzyskanie decyzji środowiskowych a także decyzji z obszarów powietrza, odpadów, wód i ścieków. Uczestniczymy w kontrolach środowiskowych prowadzonych przez WIOŚ, BOŚ lub inne organy administracyjne - reprezentując Państwa w trakcie kontroli. Prowadzimy dokumentację środowiskową w Państwa firmie (outsourcing), wykonujemy audyty środowiskowe pozwalajace ocenić obszary wymagajace doskonalenia lub wdrożenia od podstaw. Doradzamy, rozwiązujemy problemy, szukamy najlepszych rozwiązań dla Państwa działalności. Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.

  • Opublikowano stawki opłat za korzystanie ze środowiska na 2018 rok
  • Prawo Wodne - kilka istotnych nadchodzących i już obowiązujących zmian
  • Uproszczona sprawozdawczość dla przedsiebiorców
  • Szczegółowe wymagania dla transportu odpadów Nowe Rozporządzenie

Erkape

Najważniejszy jest dla nas dobry kontakt z klientem. Staramy się w sposób przystępny dla każdego wyjaśniać wątpliwości związane z wymaganiami prawnymi z obszaru ochrony środowiska i odpowiadać na każde pytanie – ponieważ naszym zdaniem, tylko wzajemne zrozumienie skutkuje sukcesem.

O firmieWiecej o nas

Kontakt

ERKAPE Ochrona Środowiska

 

ul. Białowieska 13 lok 11
04-063 Warszawa

tel. kom.  
e-mail:  

Rozpocznij współpracę
  • Opublikowano stawki opłat za korzystanie ze środowiska na 2018 rok
  • Prawo Wodne - kilka istotnych nadchodzących i już obowiązujących zmian
  • Uproszczona sprawozdawczość dla przedsiebiorców
© 2023 Erkape. Wszelkie prawa zastrzezone.